Nuotraukų retušavimas – ką retušuoja fotografai ir ko NERETUŠUOJA!

Nuotraukų retušavimas – ką retušuoja fotografai ir ko neretušuoja

Nuotraukų retušavimas yra viena iš mūsų stiprybių, tačiau neapsigaukite – retušuojame mes tikrai ne viską. Yra dalykų kuriuos geriau sutvarkyti gyvai. Tad kviečiame susipažinti su bendra informacija apie tai ką turėtumėte žinoti apie nuotraukų retušavimą.

Nuo 2018 metų kolegoms fotografams vedu retušavimo, spalvotyros bei fotografavimo pamokas ir nekartą teko pasakoti, kad vienas svarbiausių aspektų mūsų darbe yra iškomunikuoti savo klientams ką atliekame ir ko ne.

 

Jums gali pasirodyti, kad viską įmanoma sutvarkyti Photoshop‘o pagalba ir mums tai vieni juokai. Deja taip nėra. Turbūt jau girdėjote, kad fotografui didžiausias „antikomplimentas“ yra pasakymas: „Tai čia gi suretušuosit, paploninsit mane, nuimsit pagurklį, išlyginsit suknelę ir t.t.

 

Tam, kad nuotraukos pasiektų Jus greičiau, rekomenduojame esminius dalykus susitvarkyti gyvai. Pavyzdžiui šalinant raudoną veidą 300+ kadrų, prailgėja retušavimo laikas, o įsivaizduokite jei tokių trūkumų kurie turi būti sustyguoti gyvai dar 20?

Šuo metu ant bangos AI technologija kuri palyginus gali išimti viską ir pridėti nors ir Maldyvus į nuotrauką (ši pramoga irgi užima nemažai laiko). Tačiau mes esame linkę už natūralų kūrybinį procesą, kuris realybę palieka ramybėje ir korekcijos atliekamos stengiantis išlaikyti kuo tikresnį dienos vizualą.

Savo darbuose išlaikome Lyg Sapne stilistiką. Taip pat Jūsų nuotraukų galerija priklauso nuo daugybės tą dieną susiklosčiusių veiksnių, tokių kaip: jūsų abiejų spalvinių žmogaus tipų, saulėtos ar debesuotos dienos, oro, emocijų, garderobo ir pan. Kiekviena galerija yra išskirtinė ir nepakeičiama, kuriama vis naujomis akimis.

 

Dažnai jaunieji nori nuotraukų kurios būtų estetiškos, jų fonas būtų tvarkingas ir gražus ir viskas atrodytų nepriekaištingai. Visą tai prasideda nuo fizinio lygmens, realybėje sukurtos estetikos, pvz.: dekoruotos ceremonijos vietos (pvz.: kėdės, gėlės, vieta ir t.t.), vakarinėje dalyje sumažinti ar  paslėpti trūkumai nuo scenos (dažnai matome padrikų laidų krūvą, kolonėlės ir visą kitą) ir pan.. ir tik tada prisideda nuotraukų retušavimas.

Mes, fotografai, visada stengiamės išgauti maksimaliai gražias nuotraukas ir atpasakoti Jūsų dienos istoriją išlaikant tikras emocijas ir gyvumą. Šis straipsnis “Nuotraukų retušavimas – ką retušuoja fotografai ir ko neretušuoja” atsirado, tam, kad būsimi jaunieji iš anksto susipažintu su mūsų stilistika ir pasirūpintu estetiniais dalykais gyvai.

Nuotraukų retušavimas pagal Lyg Sapne stilistiką – darbai kuriuos atliekame retušavimo metu:
 • 🟢 Geriausių, mūsų įgudusia akimi, kadrų atrinkimas retušavimui. Vestuvių dieną padarome didelį kiekį kadrų (7000-10000) Kodėl tiek? Dažnai darome kadrą po kadro, kad nieks nesumirksėtų. Tad peržiūrėti ir atrinkti tas pačias tinkamiausias nuotraukas, kad nuotraukų retušavimas būtų sklandus, užtrunka. Sužiūrime, kad kadruose nebūtų užsimerkusių svečių, vyrautų darna tarp kadrų eigos, būtų išlaikytos kompozicijos ir pan.

 

 • 🟢 Nuotraukų apkirpimas, išlyginimas pagal horizontales ir vertikales. Kai kurių nuotraukų apkirpimas meniškiems kadrams.

 

 • 🟢 Spalvų parinkimas pagal mūsų stilistika ir Jūsų dienos eigą, šviesą, lokaciją, emociją ir t.t. Kiekviena istorija verta savo spalvinės gamos. Nuotraukose stengiamės išlaikyti spalvų balansą ir sustyguoti tarpusavyje derančias spalvas, kad vaizdas taptų organiškas ir malonus mūsų akiai. Tikras spalvas nuotraukose matysite jas atspausdinę profesionaliame fotocentre.

 

 • 🟢 Šviesos/tamsos pritaikymas nuotraukoms. Esame spalvotos fotografijos mylėtojai tačiau keletą kadrų įdedame ir nespalvotų. Emociškai stiprioms nuotraukoms – juodai/baltas retušas.
 • 🟢 Šaliname minimalius odos netikslumus, blizgesį, sušvelniname šešėlius ir švelniai suvedame odą link estetikos.
.
 • 🟢 Sumažiname jautrias vietas nepakeičiant žmogaus iš esmės, lengvai pašviesiname dantis jei matome, kad to reikalauja nuotrauka, pašaliname kelias plaukų sruogas jei jos krenta ant veido.

 

 • 🟢 Kai kuriose nuotraukose pagal išretušavimo galimybes pašaliname mažus netikslumus, pvz.: šiukšlės, rozetė, stulpas ir pan. Visą tai priklauso nuo to koks turinys nuotraukoje ir kokį galutinį rezultatą matysime.

 

 • 🟢 Kai kuriose nuotraukose, pagal mūsų matymą, atliekami pagražinimai, tačiau dokumentiniuose kadruose stengiamės išlaikyti nuotraukų tikrumą. Nuotraukų retušavimas atliekamas saikingai.

 

 • 🟢 Ilgi šleifai nuotraukose atrodo įspūdingai. Kartais juos prailginame arba pagražiname.

 

 • 🟢 Žinome kada nuotraukai reikia pridėti saulės spindulio ar šviesos žybsnio, ne visoms nuotraukoms tai tinka, bet kai kur įdedame šilumos.

 

 • 🟢 Prie visų kadrų  prisiliečiame ir suretušuojame/peržiūrime ne vieną kartą.
KO NEŠALINAME IR NEKOREGUOJAME:
 • 🔴 Nekeičiame žmogaus pavidalo, venų, plaukelių, tatuiruočių, grožio procedūrų matomumo. Jei keistume žmogaus formas ar bruožus, didelė tikimybė, kad sutikus žmogų gyvai, matytume itin didelį skirtumą. Juk to mes nenorime?

 

 • 🔴 Įgimtų odos darinių, pvz. apgamų (galimai žmogui jie patinka), plikimo, alopatijos ar kitų darinių su kuriais galimai žmogus gyveną visą gyvenimą ir pašalinus jausis kitaip.

 

 • 🔴 Dantų struktūros, atspalvio, nešaliname kabių, nepridedame papildomų dantų.

 

 • 🔴 Nekoreguojame nekokybiškai atlikto makiažo (netinkamai parinktas veido tonas, blogas kontūravimas, šešėliavimas, blakstienos priklijuotos nelygiai, ilgalaikės blakstienos užstoja akis, antakiai per ryškūs), blogai atlikto savaiminio įdegio, blogai sutvarkyto arba netvarkyto manikiūro. Geriausia pasidaryti bandomąjį makiažą ir įsitikinti kad vestuvių dieną su juo jausitės graži, savimi pasitikinti ir užtikrinta dėl savo pasirinkimo.

 

 • 🔴 Jei vyro oda linkusi raudonuoti, turi aknę, kuperozę, yra problematiška ir matysis žymus skirtumas tarp Jūsų abiejų vestuvių dieną, rekomenduojame atlikti vyrui grimą.

 

 • 🔴 Nekeičiame jaunųjų ar svečių šukuosenos, nešaliname kiekvieno styrančio plaukelio, nekeičiame plaukų spalvos ar žilų plaukų, neklijuojame plaukų ten kur jų jau nebėra. Tą dieną turėkite su savimi šukas ir priemones, pasitaisykite šukuosena prieš svarbias dalis, paprašykite liudininkės/draugės pagalbos arba profesionalaus makiažo/šukuosenos asistento vestuvių dienai.

 

 • 🔴 Netvarkome jaunųjų ar svečių kostiumo ar marškinių dydžių, susiglamžymo, apsipūkavimo (tam yra pūkų surinkėjai), vos užsisegančių kostiumų/marškinių arba kabančių ant kūno kostiumų/marškinių ar kitų rūbų defektų kurie turi būti sutvarkyti gyvai, per trumpų kojinių. Kostiumą patartina nunešti siuvėjai, kad pritaikytų būsimo jaunikio kūno sudėjimui: tinkamai atlapoti rankogaliai, kelnių ilgis, įsiuvimai nugaroje ir t.t. Dar kartą atlikite primatavimus likus kelioms savaitėms iki vestuvių, kad kostiumas nekabėtų arba atvirkščiai nebūtų pernelyg įtemptas ties susegimais. Prieš didžiąją šventę rekomenduojame pasiskaityti apie kostiumo dėvėjimo ypatumus.

 

 • 🔴 Nekoreguojame netinkamai pasirinkto dydžio suknelės, suknelės biustas turi būti Jūsų dydžio. Jūsų įvaizdis yra vienas iš svarbesnių akcentų nuotraukose. Tinkamai pasirinkta suknelė ir atliktos siuvimo korekcijos pagal jūsų figūrą, tinkamai pasirinktas apatinis trikotažas leis jaustis užtikrintai ir gražiai vestuvių dieną.
Todėl labai svarbu pasirinkti sau patinkančią ir tinkančią suknelę
 • 🔴 Nelyginame suknelės Photoshop‘u, rūbų, švarko. Švarką įsėdus į automobilį nusiimkite (dažnai sėdint susiglamžo). Vestuvinę suknelę pasikabinkite, nelaikykite maiše bet kur numestos, jei reikia palyginkite gariniu lygintuvu su DISTILIUOTU VANDENIU.

 

 • 🔴 Fone ar priešais užstojusius vaizdą objektus, pvz. video operatorius, vestuvių svečiai per ceremonijos svarbiausias akimirkas, kiti asmenys fone. Nešaliname kunigų ar vestuvių ceremonijos vedančiųjų. Reikėtų iš anksto susitarti kad bučinio metu pereitų į šoną.

 

 • 🔴 Kišenėse styrančių svečių/ jaunojo telefonų/daiktų, išsiimkite juo prieš visas svarbias dalis.

 

 • 🔴 Nekeičiame vietos estetikos trūkumų, neatliekame remontų, trinkelių ar šaligatvių klojimo, sienų lopymo, renovacijų, nekeičiame rūbų pakabų pasiruošimo fotosesijoje į gražesnes (pasirūpinkite jomis iš anksto) ir pan.

 

 • 🔴 Negalime pakeisti vakarinės dalies scenos įvaizdžio (apkrautos laidais, mikrofonais, kolonėlėmis ir visa kita netvarka scenos pusėje). Dažnai matome kaip  salė nuostabiausiai išpuošta, o pasisukus į sceną kur vyksta visas veiksmas atrodo didelis kontrastas. Rekomenduojame dėl estetikos pasirūpinti ir scenos vaizdu (susitarti, kad laidai būtų paslėpti, apmažinti arba viskas gražiau sustatyta kompoziciškai) arba sceną padekoruoti (jūsų pirmasis šokis ir didžioji veiksmo dalis bus fotografuojama į tą pusę).  

 

 • 🔴 Atsakingai rinkitės vestuvių ceremonijos vietą. Turėkite omenyje, kad bažnyčia tai ne foto studija – dažnai ten estetikos nerasite. Jei bažnyčia tamsi, mes iš jos niekaip nepadarysime baltumu tviskančios vietos. Tai dokumentiniai kadrai, kaip vieta atrodo – tokie kadrai ir bus. Priklausomai nuo bažnyčios ir bus atitinkamas retušas. Norint pagyvinti bažnyčia ir turint papildomą biudžetą visada tinka dekoravimas gėlėmis, baltas kilimas ir pan. Jei ceremonija išvažiuojamoji, taip pat rinkitės estetišką vietą, jei reikia pasitarkite su fotografu ir dekoratore. Jei lis lietus – pasirūpinkite atitinkama vieta ceremonijai ar šampano staliuku.

 

 • 🔴 Neatliekame veidų perklijavimo, žmonių šalinimo, fono keitimo, žmonių kiekio mažinimo, svečių ar kitokių objektų priklijavimo iš nuotraukos į nuotrauką.