Medaus mėnuo Maljorkoje II dalis

Medaus mėnuo Maljorkoje

II dalis

Praeitame mūsų straipsnyje suteikėme keletą patarimų kaip susiorganizuoti kelionę į Maljorką patiems bei atskleidėme salos kampelius kurie mus sužavėjo.

Šiandien toliau pasakojame apie vietas kurias verta pamatyti Maljorkoje.

Pasilikite vieną dieną išvykai į Cabrerą salą. Aplankyti šį nacionalinį parką būtina! Mes savo rezervaciją atlikome jau būdami Maljorkoje. Marcabrera.com puslapyje rekomenduojame pasirinkti 6 valandų turą. Išvykos metu turėsite galimybę pasimėgauti mažai paliestais salos vaizdais ir vandens sodrumu.

Šiai išvykai reikės:
Nardymo akinių
Kelių rankšluosčių
Vandens šešioms valandoms
Maisto pietums
Servetėlių
Patogios kuprinė/krepšio.
Patogios avalynės
Kuo mažiau daiktų

Nuotraukose Cabrera sala ©Lyg Sapne Photography

Medaus mėnuo Maljorkoje

Saloje apstu mielų driežų. Mes netgi juokavome, kad viename kvadratiniame metre jų 20-40. Kopiant į pilies apžvalgos bokštą vieną net pavyko nufotografuoti.

Nuotraukose Cabrera driežas ©Lyg Sapne Photography

Jaukioje bendroje pavėsinėje galėsite skanauti savo atsivežto maisto. Čia draudžiama palikti šiukšles, todėl pasirūpinkite maišeliais. Cabrera saloje yra du pliažai. Rekomenduojame keliauti į antrą, jame bus mažiau žmonių bei platesnė krantinė su itin skaidriu vandeniu. Ypatingai mėgstame plaukioti, likus valandai iki išvykimo pliuškenomės būtent antroje pakrantėje.

Nuotraukose Cabrera sala ©Lyg Sapne Photography

Medaus mėnesis Maljorkoje
Medaus mėnuo Maljorkoje
medaus mėnuo

Plaukdami atgal likite su maudymosi kostiumėliais. Jūsų lauks ypatingas sustojimas Blue cave (žydrojoje oloje). Drąsiai šokite nuo laivo tiltelio į vandens gilumas, atsivėsinkite, mėgaukitės įspūdingu vaizdu. Vandens spalva oloje užburs!

Nuotraukose Blue Cave ©Lyg Sapne Photography

Dar vienas lankytinas objektas yra Cueves del Dranch stalaktitų olos. Bilietus patartina užsisakyti internetu, perkant kasoje kainos bus didesnės. Skaidus ežeras olos viduje suteikia mistikos. Mūsų nuomone, pati ola, be spektaklio, savaime yra didinga ir nuostabi. Aidintis lašų garsas susilieja su ore tvyrančia tyla. Šiose erdvėse leidžiama daryti nuotraukas tik išjungus  visaskameros/telefono blykstes. 

Nuotraukose Cueves del Dranch ©Lyg Sapne Photography

Mėgstantiems panoraminius vaizdus rekomenduojame Cala Mesquida paplūdimį. Mano vyras krykštavo iš džiaugsmo tempdamas mane už rankos per užklojančias iki ausų bangas. Jautėmės kaip kokie du maži vaikai vidury nežinomo pasaulio sodriame vandenyje. Man šis paplūdimys patiko dėl dailaus smėliuko, atsiveriančių kopų vaizdų. Mintyse prisiminiau Nidos kopas. Būtent čia buvo tokie patys mediniai takai pasivaikščiojimams po smėlynus.

Nuotraukose Pakeliui į paplūdimius ©Lyg Sapne Photography

Calo del Moro – apie šia vietą vertą kalbėti garsiai, o ypač aplankyti ją kuo ankščiau. Stovėjimo aikštelėje palikus automobilį keliavome dešine skardžio krantine. Pasirinkome uolėtą taką nuo kurio kinkos drebėjo pažvelgus žemyn. Link kranto nusileidimas gan status. Iš smėlio styrantys dideli akmenys ir olų dariniai buvo puiki apsauga nuo kaitrios vidurdienio saulės. Žmonių šiame mažame plote tikrai daug, įsispraudėme tarp kelių akmenų, palikome visus daiktus ir movėme tiesiai į gilumas.

Labiausiai gailimės, kad tą dien savo kameras palikome ten kur buvome apsistoję. Seilė tiesiog varvėjo nuo vaizdų kuriuos būtume įamžinę.

Nuotraukose kelionės akimirkos ©Lyg Sapne Photography

Priešingoje pusėje, vos kelios minutės nuo Calo del Moro, yra dar viena didinga vieta – Cala‘s Amunia. Ekstremalai ten šokinėja į gilumas o romantikai mėgaujasi saulėlydžiu. Jaukumas neišpasakytas. Švelnus vėjas nuvaiko visas mintis ir norisi likti dar kelioms valandoms.

Nuotraukose kelionės akimirkos ©Lyg Sapne Photography

Medaus mėnuo Maljorkoje

Visos įsimintinos vietos kurias aplankėme:

 • Sa Colobra (aplankant Soller, Port de Colobra)
 • Cap Formentor švyturys, Playa de Formentor paplūdimys
 • Cala Mesquida paplūdimys
 • Cueves del Dranch stalaktitų urvas, Porto Cristo uostas
 • Cabrera sala
 • Cala Falco paplūdimys
 • Es Trenc 
 • Playa de Cala Pi 
 • Calo des Moro
 • S‘Amarador 
 • Cala Llombards
 • Calla Milor 
 • Cala Platja 
 • Cala Murta
 • Cala Manacor

Nuotraukose kelionės akimirkos ©Lyg Sapne Photography

Taip pat skaitykite straipsnius:

Medaus mėnuo Maljorkoje – Organizuojamės patys
Medaus mėnuo Maljorkoje I dalis

Straipsnio autorius: Emilija Juškovė