Reportažinė vestuvių fotografija: 10 privalumų ir 10 trūkumų, kuriuos verta apsvarstyti
Reportažinė vestuvių fotografija yra vis labiau populiarėjantis pasirinkimas tarp jaunavedžių, norinčių natūraliai ir autentiškai įamžinti savo didžiąją dieną. Tačiau, kaip ir kiekvienas fotografijos stilius, ji turi savo privalumų ir trūkumų. Geriausi vestuvių fotografai randa viduriuką tarp reportažo ir stilizuotų kadrų – pasitikėkite jais. O šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta rinktis reportažinę/stilizuotą fotografiją, ir 10 priežasčių, kodėl pasirinkus tik reportažinę fotografiją – ji gali netikti kiekvienam.
Iš mūsų patirties:
Visa vestuvių diena yra vienas didelis reportažas, tačiau fotosesijos dalis turi būti sustyguota. Jums patiems tikrai nebūtų jauku jei fotografas visą jaunųjų fotosesijos dalį tylėtų ir nesakytų kur eiti, ką daryti ir nepatartu geresnių judesių geresniam kadrui. Visu pirma mes fotografai pozavimu vadiname net paprasčiausia prasiėjimą arba prisilietimą, tik tam kad tai neatrodytų padriką mes įnešame į fotosesiją tam tikro gyvumo su žodžių ir koordinavimo magija. Kitokiu atveju galerijoje trūks gražių, gyvų ir tik Jums skirtų kadrų. Peržvelgus mūsų galerijas dauguma sako „ pas jus tokios natūralios, tikros, gyvos nuotraukos“ – tačiau visa paslaptis už tų kadrų ir yra fotosesijos koordinavimas. Taip pat komunikacija, bendravimas, nuolatinis žinojimas ką sakyti, kur eiti, ką daryti ir pasimatymo kūrimas Jums.
Daugaiu reportažinių/stilizuotų vestuvių gaakimirkų galite pamatyti mūsų galerijoje: Lyg Sapne Galerija
Iš reportažinės fotografijos nesitikėkite žurnalo viršelio kadrų. Visas tas tobulas „reportažines nuotraukas“ kurias matote pinterest dažniausiai yra suplanuotos iš anksto su samdytais modeliais. Viskas paremta išankstiniu šviesos sukūrimu, tobulos vietos parinkimu ir pasakymu: dabar garsiai juokitės pildami šampaną ir pjaudmai tortą, dabar šypsokitės holivudiškai kai šampano piramidė krenta ir t.t. Visa tai skiriasi nuo tikrų realių vestuvių kai vyksta “gyvenimas”. Nemaža dalis fotografų lankosi teminiuose vestuvių workshopuose ir atsiveža iš ten nugludintų „reportažinių“ kadrų, kurie toli gražu neatitinka tikros vestuvių dienos. Patirtis yra puiku, bet reikia suvokti, kad Lietuvoje tiek vietos, tiek idėjos ir išpildymas skiriasi. Taip pat reportažinė vestuvių fotografija geriausiai atrodo kai vyrauja minimalizmas, didelės erdvės pojutis, neapkrautos salės ar stalai, prabangos jausmo kūrimas. Reportažinėje vestuvių fotografijoje nereikėtų tikėtis pamatyti nuotraukose visus svečius, nes fiksuojant akimirkas ne visi noriai fotografuojasi ir kartais net nusisuka, o nedarant svečių sveikinimų dalies svečio gali ir nebūti bendroje galerijoje.
10 Trūkumų
- Kontrolės stoka – Nėra galimybės visiškai kontroliuoti kiekvienos nuotraukos kompozicijos ar fono, nes fotografas fiksuoja realias situacijas, todėl kadrai gali būti ne tokie kaip tikitės.
- Nėra pozavimo – Jei mėgstate klasikinį, kruopščiai sukomponuotą fotografavimą, reportažinis stilius gali nepatikti.
- Rezultatai gali būti netikėti – Kai kurios nuotraukos gali neatitikti jūsų lūkesčių, nes jos atspindi natūralias situacijas.
- Mažiau akcentuojamos detalės – Reportažiniai fotografai retai sutelkia dėmesį į vestuvių detales (pvz., suknelę, papuošimus), nes daugiausia dėmesio skiria emocijoms ir žmonėms.
- Laiko apribojimai – Fotografas gali nesuspėti užfiksuoti visų norimų momentų, jei viskas vyksta labai greitai, mažas fotosesijos laikas ir tarpas tarp važinėjimo iš vietos į vietą. Ypatingai sudėtinga kai dar komandoje yra ir kolegos operatoriai, jiems irgi reikia medžiagos.
- Nuotraukų stilius gali nepatikti – Jei esate įpratę prie tradicinės fotografijos stiliaus (gražūs išpuoselėti kadrai), reportažinė fotografija gali atrodyti „chaotiška“ ar „per daug atsitiktinė“. Jei vestuvių tematika stokos estetikos (silpnas dekoras, netinkama suknelė, perkrautos lokacijos ir vizualiai negražios vietos ir t.t.) nuotraukose galite pasigesti tų gražių išsvajotų kadrų.
- Didesnė fotografo atsakomybė – Fotografui tenka didelė atsakomybė užfiksuoti svarbiausias akimirkas be išankstinio pasiruošimo, todėl kartais rezultatai gali būti netobuli, galerija padrika.
- Ne visada tinka dideliems renginiams – Didelėse vestuvėse, kur daug veiksmo ir žmonių, reportažinis stilius gali prarasti intymumą.
- Reikia patyrusio fotografo – Ne visi fotografai sugeba meistriškai dirbti reportažiniu stiliumi, todėl būtina pasirinkti patyrusį profesionalą.
- Mažesnė pasirinkimo galimybė – Reportažiniame stiliuje nėra galimybės atsirinkti ar suplanuoti tikslesnės dienos eigos, pasiplanuoti šviesą, eigą, nes viskas vyksta natūraliai. Be tikslaus plano ir galerija būna kitokia, gali trūkti estetikos ir vientisumo.
10 Privalumų
- Autentiškumas – Fotografai fiksuoja realias emocijas ir natūralias akimirkas, kas leidžia nuotraukoms perteikti tikrąją dienos atmosferą.
- Natūralumas – Nebūtina nuolat galvoti apie pozas (išskyrus fotosesijos dalį, ten reikalinga tvarka ir darna kaip ir minėjome aukščiau) – jaunavedžiai ir svečiai gali tiesiog mėgautis švente, o fotografas fiksuos svarbiausias akimirkas.
- Emocijų gilumas – Reportažinė fotografija gerai perteikia tikrus jausmus, tokius kaip džiaugsmas, laimė ar net ašaros, kurios kartais išsiveržia per šventę. Turėkite omenyje, kad vieni žmonės labiau emocionalūs už kitus, nuo to irgi priklauso reportažinių kadrų stiprumas.
- Unikalumas – Kiekviena vestuvių diena yra unikali, ir reportažinis stilius padeda užfiksuoti tuos momentus, kurie niekada nepasikartos.
- Paslėpti momentai – Fotografai dažnai fiksuoja akimirkas, kurių net patys jaunavedžiai gali nepastebėti, suteikdami vestuvių albumui daugiau gylio ir nuotaikos.
- Mažiau streso – Sumažėja stresas tiek jaunavedžiams, tiek svečiams, o nuotraukos būna natūralios ir laisvos.
- Tikrų santykių atspindys – Fiksuojamos tikros sąveikos tarp žmonių, o ne vien klasikiniai portretai. Žinoma jei pora abipusiais skiria viena skitam šilumos ir dėmesio.
- Nepertraukiamas fotografavimas – Fotografai nepertraukia svarbių ceremonijos ar šventės akimirkų, nes jie fiksuoja jas iš šono ir sureguliuoja tik mažus akcentus.
- Istorijos pasakojimas – Reportažinė vestuvių fotografija dažniausiai pasakoja visos dienos istoriją – nuo pasiruošimo iki vakaro pabaigos, leidžiant sugrįžti į vestuvių dienos emocijas.
- Stilingas paprastumas – Šis stilius dažnai yra minimalistinis, be papildomų efektų, todėl nuotraukos atrodo elegantiškai ir laiko patikrintos. Norint išgauti šį rezultatą reikėtų skirti estetikos ir savo šventės idėjai (garderobas, dekoras, šventės vieta ir t.t.) Viskas minimalizme, kad kadrai nebūtų perkrauti.
Išvada
Mes rekomenduojame rinktis tarpinį variantą tarp gyvumo ir dienos sustygavimo. Reportažinė vestuvių fotografija gali būti puikus būdas autentiškai įamžinti jūsų vestuves, tačiau ji ne visada tinka visiems. Šis stilius pabrėžia natūralumą, emocijas ir tikrumą, tačiau neleidžia kontroliuoti kiekvienos nuotraukos detalių. Prieš pasirinkdami tik reportažinę fotografiją, pasvarstykite, ar toks stilius atitinka jūsų viziją bei lūkesčius. Ar neatrodys galerija per sausa, padrika ir neorganiška.
Mes rekomenduojame rinktis reportažinės fotografijos mixą. Geriausi vestuvių fotografai randa viduriuką tarp reportažo ir stilizuotų kadrų – pasitikėkite jais.
Su meile,
Emilija ir Vilius
Kitos vestuvių idėjos: https://lygsapne.lt/vestuvine-suknele/